2016/2017

 

  • XI Międzynarodowy Konkurs „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu-Zdroju – I miejsce dla Pawła Dumańskiego; nauczyciel: Joachim Nowak, III miejsce dla Marka Dreschera; nauczyciel: Artur Kulka, wyróżnienie za akompaniament dla Pawła Staszczyszyna

 

  • Międzynarodowy Konkurs Trębaczy w Krapkowicach – I miejsce w III grupie dla Marka Dreschera; nauczyciel: Artur Kulka,  dyplom za wyróżniający akompaniament dla Pawła Staszczyszyna

 

  • IV Międzynarodowy Podkarpacki Konkurs Chopinowski w Rzeszowie – II miejsce w grupie IV dla Wojciecha Zbrożka; nauczyciel:  Grzegorz Machura

 

  • VII edycja Polsko-Czeskich Konfrontacji Najmłodszych Flecistów w Głuchołazach – II miejsce w grupie najmłodszej dla Lidii Wiory; nauczyciel:  Andrzej Staciwa

 

  • 15 Edycja Międzynarodowego Konkursu ProBohemia w Ostravie – wyróżnienie dla Marka Pikuły; nauczyciel: Joanna Wojnowska, wyróżnienie dla Ewy Stachyry; nauczyciel: Magdalena Spytek-Stankiewicz

 

  • III Edycja Międzynarodowego Konkursu Fernanda Sora (III ročniku Mezinárodni kytarové soutěže Fernanda Sora International guitar competition) w Frydek-Mistek (Czechy)- wyróżnienie II st. dla Macieja Rajtar; nauczyciel: Tomasz Bojczuk

 

  • XI Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. L. Różyckiego w Gliwicach – I miejsce dla Adama Wrazidło; nauczyciel: Sabina Olbrich-Szafraniec,  wyróżnienie dla Natalii Jasińskiej; nauczyciel: Joanna Wojnowska,  wyróżnienie,  jak i wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu Ludomira Różyckiego dla Anny Maślanki; nauczyciel: Jan Ballarin, wyróżnienie za akompaniament dla Anny Sułkowskiej

 

  • Ogólnopolskie Pianistyczne Forum Muzyki Polskiej w Skierniewicach – I miejsce w gr. I dla Magdaleny Hudzikowskiej; nauczyciel: Grzegorz Machura,  II miejsce w gr V dla Wojciecha Zbrożka; nauczyciel: Grzegorz Machura

 

  • X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej „ Z Muzyką poprzez wieki – od renesansu do klasycyzmu” w Leżajsku – I miejsce w kat. III dla Adama Wrazidło; nauczyciel: Sabina Olbrich-Szafraniec, wyróżnienie w kat. III dla Poli Zielańskiej; nauczyciel: Sabina Olbrich-Szafraniec, III miejsce w kat. V dla Zespołu Muzyki Dawnej „Leggiero”  w skład, którego weszli również uczniowie PSM I i II st. w Gliwicach tj. Pola Zielańska i Adam Wrazidło

 

  • XII Ogólnopolski Festiwal „Zakręcone Fleciki” w Rybniku – II miejsce w gr 1 dla Lidii Wiory; nauczyciel: Andrzej Staciwa

 

  • IV Ogólnopolski Kolędowy Konkurs Gitarowy w Bystrzycy Kłodzkiej – II miejsce dla duetu gitarowego w składzie Sabina Ruszkowska oraz Maria Rudol; nauczyciel: Andrzej Tomala

 

  • I Ogólnopolski Konkurs Młodego Skrzypka ARCHETTI w Jaworznie – II miejsce dla Justyny Liber; nauczyciel: Adam Zając

 

  • IV Festiwal Pianistyczny im. A. Szeluty w Słupcy – III miejsce w kat. I dla Magdaleny Hudzikowskiej; nauczyciel: Grzegorz Machura

 

  • V Ogólnopolski Festiwal Sztuki Wokalnej im. Prof. H. Słonickiej w Suwałkach – nagrodę za najlepsze wykonanie arii barokowej dla Adama Wrazidło; nauczyciel: Sabina Olbrich-Szafraniec, wyróżnienie dla Natalii Jasińskiej; nauczyciel: Joanna Wojnowska

 

  • II Ogólnopolski Konkurs Puzonistów i Tubistów w Bytomiu –  wyróżnienie dla Szymona Rypy; nauczyciel: Mateusz Konopka

 

  • Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej dla młodzieży SM II st. „Wokół Mozarta” w Krakowie – wyróżnienie dla duetu fortepianowego w składzie Marek Jeutner oraz Wojciech Zbrożek; nauczyciel: Aleksandra Kielar-Machura

 

  • IV Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych „Muzykowanie w Trzcianie” – wyróżnienie w grupie 2 dla tria w składzie Miłosz Korpol, Michał Kubica oraz Paweł Wałach; nauczyciel: Paweł Staszczyszyn

 

  • II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny SM I i II st.  „Spotkania z Fryderykiem Chopinem” w Żywcu – wyróżnienie dla Wojciecha Zbrożka; nauczyciel: Grzegorz Machura, dyplom za przygotowanie laureata dla Grzegorza Machury

 

  • V Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej w Jabłonce – wyróżnienie dla Cezarego Mitas; nauczyciel: Andrzej Tomala

 

  • IX Makroregionalny Konkurs Wiedzy o Kompozytorach Życie i Twórczość Andrzeja Panufnika w Dębicy – II miejsce dla Edyty Faron i Poli Zielańskiej; nauczyciel: Joanna Mitas, wyróżnienie dla Cezarego Mitas; nauczyciel: Joanna Mitas

 

  • IV Śląski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych im. Józefa Świdra w Katowicach – srebrny medal oraz nagroda Naczelnika III wydziału nadzoru pedagogicznego CEA dla chóru młodzieżowego PSM II st.; nauczyciel:  Joanna Pudlik,  brązowy medal oraz nagroda Wydawnictwa UMFC w Warszawie dla chóru dziecięcy PSM I st.; nauczyciel: Maja Białas

 

  • Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Wojciecha Kilara w Koninie – wyróżnienie dla Cezarego Mitas oraz Witolda Mamczarskiego; nauczyciel: Joanna  Mitas

 

  • IX Konkurs o Życiu i Twórczości Kompozytorów- Feliks Nowowiejski w Wodzisławiu Śląskim – wyróżnienie dla Elżbiety Pisarek oraz Justyna Liber; nauczyciel: Joanna Mitas

 

  • XXIII Wojewódzki Konkurs Akordeonowy uczniów Szkół Muzycznych I i II st. w Raciborzu – wyróżnienie dla Tobiasza Zalewskiego; nauczyciel: Andrzej Zaczkowski

 

  • IV Międzyszkolny Turniej Solfeżowy w Gliwicach – III miejsce dla drużyny z klasy III; nauczyciel:  Katarzyna Świeca

 

  • III Międzyszkolny Konkurs z Kształcenia Słuchu dla SM I st. w Jastrzębiu-Zdroju – III miejsce dla Tobiasza Zalewskiego; nauczyciel: Ewa Litwińska, wyróżnienie dla Witolda Mamczarskiego; nauczyciel: Ewa Litwińska

 

  • III Konkurs Młodych Talentów w Czerwionce-Leszczyny – I miejsce dla Cezarego Mitas; nauczyciel: Andrzej Tomala,  dyplom za przygotowanie ucznia dla Andrzeja Tomali

 

  • XVIII Festiwal Muzyki Instrumentalnej w Rybniku – II miejsce dla tria gitarowego w składzie Cezary Mitas, Krzysztof Łechtański oraz Alicja Wojnowska; nauczyciel: Andrzej Tomala

 

  • Konkurs Teatru „Banialuka” na recenzji spektaklu „Zielona Gęś” – wyróżnienie dla Anny Braszczok; nauczyciel: Aleksandra Dudek (w tej kategorii wiekowej przyznano jeszcze tylko jedną nagrodę).