2010/2011

15.10.2010
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości
F. Chopina przeznaczony dla uczniów gliwickich szkół gimnazjalnych.
09.11.2010
sala koncertowa

Koncert umuzykalniając dla szkół podstawowych nr: 2, 9,7 i 28

wyst.: Agnieszka Kliks – skrzypce
Maciej Pawtak – saksofon
Tymoteusz Pudlik – wibrafon
Magdalena Foit – wiolonczela
Paulina Szuścik – flet
Piotr Sikora – gitara
Sara Haber – klarnet
Stanisław Widomski – akordeon
Akompaniament: mgr Anna Sułkowska

15. 12.2010
sala koncertowa
Koncert umuzykalniając pt. "Poznajemy
instrumenty muzyczne" dla szkół podstawowych nr: 39,10, ZSOS nr 6,
Gimnazjum nr 24 w Gliwicach

wyst.: Agnieszka Kliks – gitara
Karolina Walentyńska – obój
Piotr Sikora – gitara
Ersad Kamiński – akordeon
Barbara Buksa – trąbka
Tymoteusz Pudlik – wibrafon
Aleksandra Łyczko – flet

Trio stroikowe: Natalia Żmijewska – obój
Anna Stefanowicz – fagot
Monika Krasoń – klarnet
Duet fortepianowy: mgr Małgorzata Jackowska
mgr Irena Jakuboszczak
Akompaniament: mgr Anna Sułkowska

21.12.2010
sala koncertowa

Koncert kolęd

wyst.: uczniowie:
Anna Pszonak
Maciej Pawlak
absolwenci:
Ireneusz Miczka
Gabriela Blacha
Dominika Płonka
pedagodzy:
Grażyna Bollin
Joanna Wojnowska
Marek Ziemniewicz
Sabina Olbrich-Szafraniec
Magdalena Spytek
W całości koncertu towarzyszyła orkiestra złożona z uczniów sekcji instrumentów
dętej naszej szkoły pod dyr. p. Joachima Nowaka.
prowadzenie: p. Dorota Zawada

05.01.2011
sala koncertowa

Koncert Kolęd połączony z rozdaniem nagród II szkolnego konkursu harmonicznego.

W I części koncertu wystąpili:
Kwartet smyczkowy w składzie:
Mateusz Świerszczok – skrzypce
Alicja Miruk – Mirska – skrzypce
Gabriela Jutka – altówka
Maciej Kasprów – wiolonczela
Zespół wokalny prowadzony przez
p. Joannę Pudlik
Trio fortepianowe w składzie:
Mateusz Świerczok – skrzypce
Maciej Kasprów – wiolonczela
Michalina Rzeszutek – fortepian

W II części koncertu wystąpiły:
Zespoły wokalne PSM II st. z programem kolędowym opracowanym przez ks.
Leonarda Soleckiego

13.01.2011
sala koncertowa

Koncert Noworoczny Sekcji Instrumentów Klawiszowych II stopnia:

wyst.: Samanta Szolc
Karol Świetlik
Stanisław Widomski
Ines Kryszeń
Mateusz Wesołowski
Jakub Copik
Magdalena Oziębłowska
Katarzyna Szyszka
Joanna Pazdur
Maksymilian Brus
Łukasz Dogoński
Krzysztof Hrycyszyn
Mateusz Proniewicz
Agata Tokarska
Kazimierz Ersad Kamiński
Patrycja Lyszczyk
Aleksandra Uznańska
Maria Bzówka
Jan Krzep
Mateusz Krupa
Michalina Rzeszutek
Piotr Dogoński
Karol Świetlik
Modesta Gorol
Katarzyna Pypno
Samanta Szolc
Maciej Kender
Patrycja Lyszczyk
Aleksandra Uznańska

14.02.2011
sala koncertowa

Walentynkowy Koncert Barokowy

wyst.: Annabela Conti – śpiew
Emilia Osmańczyk – śpiew
Magdalena Polok – śpiew
Marta Skutek – śpiew
Karolina Walentyńska – obój
Wiktoria Wójcik – obój
Paulina Szopa – obój
pedagodzy: mgr Joanna Wojnowska – śpiew
mgr Agnieszka Sobik
mgr Gizela Fritz – fortepian
mgr Anna Sułkowska – fortepian
mgr Michał Goławski – fortepian, śpiew
prowadzenie: mgr Joanna Mitas
przygotowanie: mgr Joanna Wojnowska

14.02. 2011
sala koncertowa

Koncert Walentynkowy Art. Pianos

wyst.: pani mgr Małgorzata Jackowska
pani mgr Irena Jakuboszczak

16.02.2011
sala koncertowa

Wieczór poetycko – muzyczny " W akwareli życia"

wyst.: pani mgr Joanna Wojnowska
pani mgr Magdalena Spytek – Stankiewicz – śpiew
pani Dominika Płonka – śpiew
Maciej Pawlak – śpiew
Zespół instrumentalny w składzie:
pan Joachim Nowak – fortepian
pan Artur Kulka – trąbka
Tymoteusz Pudlik – perkusja
Aleksandra Budny – kontrabas
prowadzenie: mgr Jerzy Gościński

24 – 26. 03.2011
sala koncertowa

VIII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Ludomira Różyckiego zorganizowany
dla uczniów klas śpiewu solowego szkół muzycznych drugiego stopnia pod
honorowym przewodnictwem dr h.c. Wiesława Ochmana.

W konkursie wzięło 56 uczniów z 20 szkół. Do II etapu Jury dopuściło
25 uczestników. Koncert laureatów odbył się w sali Kina Amok – Scena Bajka.
W pierwszej kolei laureaci wykonali utwory z towarzyszeniem fortepianu
a następnie niektórzy z nich mieli okazje zaprezentować się z zawodową
orkiestrą symfoniczną Gliwickiego Teatru Muzycznego.

W tegorocznym koncercie laureatów wzięli również udział laureaci poprzednich
edycji konkursu:
Magdalena Spytek – Stankiewicz – laureatka I Konkursu Wokalnego im. L.
Różyckiego
Tadeusz Szlenkier – laureat Grand Prix IV Ogólnopolskiego Wokalnego im.
L. Różyckiego.
Uczniowie PSM III zdobyli:
III miejsce Maciej Lisowski
Wyróżnienie Marta Skutek

29. 04.2011
sala koncertowa  

Koncert wielosekcyjny

wyst.: Łukasz Dogoński – fortepian
Katarzyna Szyszka – fortepian
Aleksandra Owczarek – skrzypce
Aleksandra Łyczko – flet
Joanna Pazdur – fortepian
Karolina Walentyńska – fortepian
Sonia Rzepka – skrzypce
Michalina Rzeszutek – fortepian
Monka Krasoń – klarnet
Piotr Dogoński – foryepian
duet gitarowy: Agata Kubiczek i Zofia Kułaczkowska

19. 04.2011
sala koncertowa

Wystawa najlepszych prac z VII Miejskiego Konkursu Plastycznego "Tam
gdzie mieszka muzyka" oraz koncert zamykający tegoroczną edycję konkursu

wyst.: Magdalena Foit – wiolonczela
Łukasz Łoboda – puzon
Agata Marek – flet
Anna Maślanka – śpiew
Sara Mroczkowska – gitara
Aleksandra Owczarek – skrzypce
Anna Stefanowicz – fagot
Katarzyna Szyszka – fortepian
pani mgr Anna Sułkowska – akompaniament

20.04.2011

Popis klas fortepianu dodatkowego "Pomiędzy Muzyką a sala koncertowa
poezją"

wyst.: Alicja Pasella
Magdalena Balcer
Anna Panek
Sara Mroczkowska
Aneta Barańska
Katarzyna Krajcer
Dariusz Banyś
Krystian Szczerbak
przygotowanie: mgr Maria Polakowa

23.05.2011
sala koncertowa

Koncert Gliwiczanie – Gliwiczanom

W I części wystąpili:
Emilia Osmańczyk – śpiew
Karolina Walentyńska – obój
Filip Koszałka – fortepian
Krystyna Szymura – flet
Inez Kryszeń – fortepian
Anna Stefanowicz – fagot
Alicja Miruk – Mirska – skrzypce
Marta Gamrot – śpiew
Robert Bartocha – waltornia
Michalina Rzeszutek – fortepian
Mateusz Świerczok – skrzypce
Maciej Kasprów – wiolonczela
Akompaniament: mgr Gizela Fritz
mgr Anna Sułkowska
mgr Maria Polak
mgr Michał Goławski
w II części wystąpili:
Piotr Dogoński – fortepian
Maciej Lisowski – śpiew
Piotr Sikora – gitara
Ersad Kamiński – akordeon
Monika Krasoń – klarnet
Anna Sułkowska – fortepian
Katarzyna Pypno – fortepian
Maria Miczka – trąbka
Marta Skutek – śpiew
Aleksandra Łyczko – flet
Anna Sułkowska – fortepian
Marcin Kusz – wiolonczela
Akompaniament: mgr Gizela Fritz
mgr Anna Sułkowska
mgr Michał Goławski

27.05.2011

Drugi etap III Międzyszkolnego Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości
Kompozytorów.

W tym roku kompozytorem był Ferenc Liszt. W konkursie wzięli udział laureaci
etapu szkolnego, szkół muzycznych z Gliwic, Jastrzębia – Zdroju i Raciborza.
Po konkursie wszyscy uczestnicy konkursu wysłuchali koncertu "Liszt
i jego przyjaciele" – w wykonaniu uczniów PSM II st. w Gliwicach
Nasi uczniowie zdobyli:
II miejsce Katarzyna Boniek
III miejsce Julia Piotrowska
III miejsce Jarosław Mitas
Uczniowi zostali przygotowani przez p. Aleksandrę Dudek