«

»

lip
09
2015

Osiągnięcia uczniów PSM I i II st. w roku szkolnym 2014/2015

Osiągnięcia uczniów PSM I i II stopnia im.L. Różyckiego w Gliwicach

w roku szkolnym 2014/2015

-       13. Edycja Międzynarodowego Konkursu ProBohemia w Ostravie- II nagroda w IV kategorii śpiew dla Artura Garbasa; nauczyciel: Magdalena Spytek-Stankiewicz, III miejsce w IV kategorii śpiew dla Katarzyny Poździał; nauczyciel: Joanna Wojnowska, III miejsce w III kategorii śpiew dla Wojciecha Cartona-Wrębel; nauczyciel: Jan Ballarin, nagroda za wybitny akompaniament: Wojciech Zbrożek; nauczyciel: Larisa Czaban

-       XV Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Rozrywkowej i Popularnej „Concertina 2015“ w Giżycku- I miejsce w kategorii „B“ zespołów dla zespołu instrumentalnego w składzie: Jan Turkiewicz, Michał Kubica, Ersad Kamiński, Krzysztof Hrycyszyn, Denis Mrozek, Anna Maślanka, Paweł Regiewicz; nauczyciel: Piotr Chołołowicz, III miejsce w kategorii II solistów dla Ersada Kamińskiego; nauczyciel: Piotr Chołołowicz

-       X Międzynarodowy Festiwal „Rybnicka Jesień Chóralna“ w Rybniku-II miejsce dla kameralnego chóru PSM I i II st.; nauczyciel: Joanna Pudlik

-       III Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy w Wieliczce-II nagroda dla Justyny Liber; nauczyciel: Adam Zając, I wyróżnienie dla Zuzanny Wicherek; nauczyciel: Alina Brodka, wyróżnienie za akompaniament dla Krzysztofa Minora

-       Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny w Szczecinie-III miejsce dla Elżbiety Pisarek; nauczyciel: Marta Żak

-       Międzynarodowy Konkurs Trębaczy w Krapkowicach-III miejsce dla Marka Dreschera; nauczyciel: Artur Kulka

-       X Międzynarodowy Konkurs „Instrumenty Dęte“ w Jastrzębiu-Zdroju- wyróżnienie dla Marka Dreschera; nauczyciel: Artur Kulka

-       14 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Zgorzelcu- wyróżnienie dla Adama Załuczkowskiego; nauczyciel: Joanna Łagodzic, wyróżnienie dla Seweryna Góreckiego; nauczyciel: Zofia Marczyk

-       II Ogólnopolski konkurs Zespołów Kameralnych „Muzykowanie w Trzcianie”- Grand Prix w grupie 1 szkół II st. dla zespołu instrumentalnego w składzie: Jan Turkiewicz, Michał Kubica, Ersad Kamiński, Krzysztof Hrycyszyn, Denis Mrozek, Anna Maślanka, Paweł Regiewicz; nauczyciel: Piotr Chołołowicz, I miejsce w grupie 2 szkół I st. dla tria gitarowego w składzie: Tomasz Stańczak, Cezary Mitas, Karolina Czok; nauczyciel:  Andrzej Tomala, I miejsce w grupie 2 szkół II st. dla zespołu wokalno-instrumentalnego w składzie: Katarzyna Poździał i Wojciech Zbrożek; nauczyciele: Larisa Czaban i Joanna Wojnowska

-       X Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach- I miejsce dla Szymona Szymika; nauczyciel: Joanna Wojnowska, II miejsce dla Katarzyny  Poździał; nauczyciel: Joanna Wojnowska, III miejsca dla Artura Garbasa; nauczyciel: Magdalena Spytek-Stankiewicz, wyróżnienie za akompaniament dla Michała Goławskiego

-       I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury w Sosnowcu- I nagroda dla Szymona Szymika, III nagroda dla Katarzyny Poździał; nauczyciel: Joanna Wojnowska

-      III Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „Hity na gitarze“ w Koszalinie-  II miejsce dla kwartetu gitarowego w składzie: Wojciech Paprocki, Maria Rudol, Sabina Ruszkowska, Jan Wójcik; nauczyciel: Andrzej Tomala

-       X Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle- III nagroda dla Justyny Liber; nauczyciel: Adam Zając

-       XI Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku- wyróżnienie dla Iny Jelińskiej; nauczyciel: Zofia Marczyk

-      VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding“ w Warszawie-wyróżnienie dla Zuzanny Wicherek; nauczyciel: Alina Brodka

-       Ogólnopolskie Przesłuchania CEA Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st. w Warszawie- III miejsce dla zespołu instrumentalnego w składzie: Jan Turkiewicz, Michał Kubica, Ersad Kamiński, Krzysztof Hrycyszyn, Denis Mrozek, Anna Maślanka, Paweł Regiewicz; nauczyciel: Piotr Chołołowicz,

-      Ogólnopolskie Przesłuchania CEA Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowzch Szkół Muzycznych I st. w Bydgoszczy- III miejsce dla tria gitarowego w składzie: Tomasz Stańczak, Cezary Mitas, Karolina Czok; nauczyciel: Andrzej Tomala

-      Makroregionalne Przesłuchania Uczniów Klas Akordeonu i Zespołów Akordeonowych Szkół Muzycznych I st. w Oławie- zakwalifikowany do Ogólnopolskich Przesłuchań Tobiasz Zalewski; nauczyciel: Andrzej Zaczkowski

-       Makroregionalne Przesłuchania Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I st. w  Opolu- zakwalifikowana do Ogólnopolskich Przesłuchań Elżbieta Pisarek; nauczyciel: Marta Żak

-       Makroregionalne Przesłuchania Duetów Fortepianowych Szkół Muzycznych II st. w Opolu- zakwalifikowani do Ogólnopolskich Przesłuchań: Katarzyna Szyszka i Łukasz Dogoński; nauczyciel: Larisa Czaban

-       Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I st. we Wrocławiu- zakwalifikowani do Ogólnopolskich Przesłuchań: zespół instrumentalny w składzie: Jan Turkiewicz, Michał Kubica, Ersad Kamiński, Krzysztof Hrycyszyn, Denis Mrozek, Anna Maślanka, Paweł Regiewicz; nauczyciel: Piotr Chołołowicz;

-      Makroregionalne Przesłuchania Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych w Gliwicach- zakwalifikowani do Ogólnopolskich Przesłuchań: trio gitarowe w składzie:Tomasz Stańczak, Cezary Mitas, Karolina Czok; nauczyciel: Andrzej Tomala

-       Wojewódzki Konkurs Akordeonowy uczniów Szkół Muzycznych I i II st. w Raciborzu-wyróżnienie dla Tobiasza Zalewskiego; nauczyciel: Andrzej Zaczkowski

-       I Międzyszkolny Konkurs Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji w Trzcianie- I miejsce Kacper Skolik, II miejsce Julia Opania; nauczyciel: Łukasz Grund

-       II Międzyszkolny Konkurs Solfeżowy dla klas III PSM I st. w Gliwicach-II  miejsce dla Igii Bartłomiejczyk, Natalii Kanigowskiej i Marty Wiory; nauczyciel: Katarzyna Gapinska

-       VII Międzyszkolny Konkurs wiedzy o życiu i twórczości kompozytorów J. S. Bach w Cieszynie- wyróżnienie dla Magdaleny Zięby; nauczyciel: Aleksandra Dudek
-       II Międzyszkolny Konkurs z kształcenia słuchu dla SM I st. w Jastrzębiu-Zdroju- wyróżnienie dla Agnieszki Wajs; nauczyciel: Ewa Litwińska
-      Konkurs Młodych Talentów w Czerwionce-Leszczynach-II miejsce dla Cezarego Mitas; nauczyciel: Andrzej Tomala

-       III Festiwal Pianistyczny im. Apolinarego Szeluty w Słupcy- II miejsce w grupie III dla Marka Jeutnera, III miejsce w grupie IV dla Wojciecha Zbrożka ; nauczyciel: Grzegorz Machura

-       XVI Konkurs Skrzypcowy dla uczniów klas II i III SM I st. w Żywcu- wyróżnienie dla Wiktorii Boncel; nauczyciel: Teresa Wilczek

-       VI Przegląd Zespołów Rytmiki SM I st. Regionu Śląskiego w Katowicach-wyróżnienie dla zespołu rytmiki; nauczyciel: Magdalena Ziółkowska